Badanie Holterowskie EKG i RR

Badanie Holterowskie EKG i RR

W naszej przychodni wykonywane są badania wysiłkowe TZW. HOLTER EKG i RR


W diagnostyce chorób układu sercowo-naczyniowego ważne jest precyzyjne określenie przyczyn danego schorzenia. Służy temu szereg badań, wśród których znajduje się również badanie EKG metodą Holtera i RR metodą Holtera.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty w rejestracji lub telefoniczny pod nr. tel. 71 389 79 90.


JAK WYGLĄDA BADANIE HOLTEREM EKG?

 Badanie EKG (elektrokardiograficzne) metodą Holtera polega na 24-godzinnej obserwacji pracy serca w jego codziennych warunkach. Oznacza to zbieranie danych poprzez noszenie elektrod przytwierdzonych do ciała przez cały dzień w celu oceny aktywności elektrycznej mięśnia sercowego podczas jego normalnej pracy. Co istotne, chory powinien zachowywać się naturalnie, to jest wykonywać rutynowe czynności, inaczej badanie będzie zafałszowane. A przydatne jest
 w diagnozowaniu wielu schorzeń, m.in. zaburzeń rytmu serca, choroby niedokrwiennej serca, pomocne jest również w ocenie prawidłowej pracy rozrusznika serca i przy stwierdzeniu, czy dane objawy mają pochodzenie odsercowe, itp.


JAK WYGLĄDA BADANIE HOLTEREM RR (CIŚNIENIOWYM)?


Holter ciśnieniowy mierzy wartość ciśnienias kurczowego, ciśnienia rozkurczowego oraz częstotliwość rytmu serca. Urządzenie zbudowane jest z jednostki centralnej ciśnieniomierza oraz rękawa,nakładanego na rękę. Rejestrator z automatyczną pompą jest zasilany na baterie. Wygląda bardzo podobnie do tradycyjnego ciśnieniomierza. Holter monitoruje jednak pracę serca przez 24 godziny,a nie jednorazowo. Urządzenie jest przypinane do paska spodni dokonuje pomiarów średnio co 15 minut, a w nocy co 30 minut. W ciągu 24 godzin urządzenie dokona około 70 pomiarów ciśnienia. Badanie wygląda tak samo, jak przy tradycyjnym urządzeniu – mankiet na ramieniu napełnia się powietrzem, a jednostka automatycznie mierzy i zapamiętuje wyniki. 

Równolegle z mierzeniem ciśnienia przez urządzenie,należy zapisywać rozkład aktywności w ciągu dnia. Nazwę czynności należy zestawić z godziną jej wykonywania.W ten sposób lekarz zyska podstawę do porównania wyników z holtera z zapisem dziennej aktywności pacjenta. Pacjent powinien zapisywać godziny odpoczynku, aktywności, przyjmowania leków, posiłków czy sytuacji stresowych.


Umów wizytę przez internet
Skorzystaj z elektronicznego kalendarza.
©2014-2024 lek-med.pl - strony dla lekarzy | Polityka cookies | Polityka prywatności
Przychodnia Geminimed Wołów
Trzebnicka 20/4, 56-100 Wołów